Få en smagsprøve på ny lederuddannelse

Mød underviserne og hør inspirerende oplæg til info-møder om Master i Ledelse.

Finanssektorens nye Master i Ledelse rykker milepæle for deltagerne og giver resultater på bundlinjen for de enkelte pengeinstitutter.

Chefkonsulenterne Pernille Bech Hansen og Peter Jensen komponerer et varieret forløb, hvor både de selv og eksterne oplægsholdere underviser.

Tidligere deltagere kan besøge de nye hold på udvalgte undervisningsdage, så med en Master i Ledelse i bagagen, kan du altid holde dig ajour.

En af underviserne på uddannelsen er den karismatiske Michael Nørager. Ham kan du opleve på tætteste hold allerede på info-møderne, hvor han fortæller om, hvordan ledelsens kompetencer er altafgørende for virksomhedens resultater.

Læs en kort intro til hans oplæg

Michael Nørager er ph.d. og lektor i innovation og forandringsledelse på Århus Universitet. Han har været tilknyttet Finanssektorens Uddannelsescenter i mere end 10 år og arbejdet med forskning, undervisning, foredrag og praktisk udvikling af organisationer og mennesker i 20 år.

Meld dig til info-møderne (Tilmelding ikke længere muligt, da arrangementet er holdt).

Se Michael Nøragers oplæg Hvad skal Danmark leve af?  fra MorgenBusiness i 2013 (ca. 1 time).  

Meget tilfredse og loyale kunder i pengeinstitutterne

Læs mere Meget tilfredse og loyale kunder i pengeinstitutterne

Den digitale generation vil have mennesket tilbage i banken

Læs mere Den digitale generation vil have mennesket tilbage i banken

Ny modulopbygget salgslederuddannelse lanceres januar 2016

Læs mere Ny modulopbygget salgslederuddannelse lanceres januar 2016

Seneste nyheder fra FU

Pension: 21. februar 2025

”Jeg elsker pension”

Kundefokus: 30. januar 2025

"Kundefokus" vinder genklang

Lovpligtig læring: 30. januar 2025

Nye EU-krav til AI-kompetencer

Uddannelse: 19. december 2024

Populære uddannelser får makeover

Kundetilfredshed: 17. december 2024

Rådgiveren og indsigt afgør kundernes valg